سوله با دهانه بزرگ - قیمت سوله سبک|سوله ubm|سوله صنعتی|سوله استاندارد
15807
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15807,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,columns-3,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

سوله با دهانه بزرگ

سوله با دهانه بزرگ

سوله با دهانه بزرگ

سوله مناسب برای دهانه بزرگ : سوله مناسب برای دهانه بزرگ کدام نوع سوله است؟

در ساخت سوله ها باید اهداف و نیازها مشخص شود تا یکی از سه نوع سوله انتخاب و طراحی براساس آن انجام شود. در ساخت سوله های با دهانه بزرگ بهترین گزینه سوله های خرپایی هستند.

زیرا سوله های تیر ورقی به دلیل نیاز به ستون های زیاد و به کارگیری فولاد در ساخت آنها هزینه بالایی دارند و سوله های ubm با دهانه های بزرگ را نمی توان تولید کرد ( به دلیل استفاده از ورق هایی با متراژ مشخص.)

مزایای ساخت سوله های دهانه بزرگ با سازه های خرپایی :

۱- سوله های خرپایی با ساختار مثلثی شکل خود بهترین شکل هندسی را برای استحکام سازه ایجاد می کنند و با قرار گرفتن قاب های پی در فواصل کم باعث پخش یکنواخت وزن سازه و بارهای مرده در کل سوله می شود.

۲- برای ساخت این سوله ها  نیاز به ستون وسط نیست و در ساخت آن  هزینه ها تا ۴۰ درصد کاهش می یابد.

۳- می توان جرثقیل هایی با تناژ بالا را بر روی آن ها نصب کرد.

۴-. در ساخت سوله های با دهانه بزرگ شیب سقف باید ۱۰ درصد باشد.

۵- سوله های خرپایی نیاز به فونداسیون ندارد که هزینه های ساخت را کاهش می دهد.

۶- امکان ساخت هزار متر سوله در کمتر از ۲۰ روز وجود دارد.

۷- ساخت سوله با سقف شیبدار یا قوسی برای دهانه های بزرگ در این سوله ها امکان پذیر است.

۸- در ساخت آن ها باید دقت خاصی شود چون هر گونه خطای انسانی باعث خسارت فراوان می شود و باعث خم شدن سازه و خارج شدن از صفحه می شود.

۹- ساندویچ پنل و یا ورق به عنوان پوشش این سوله ها مناسب است که هزینه های بهره برداری را کاهش میدهد.

۱۰-در این سوله ها به دلیل ساختارخرپایی تهویه به صورت طبیعی می باشد.

۱۱-سوله هایی با دهانه بزرگ که نیاز به جرثقیل ندارند مثل سالنهای ورزشی، آشیانه ها و سالنهای اجتماعات را هم می توان با این سازه ها اجرا کرد.

سوله مناسب برای دهانه بزرگ

بنابراین براساس مواردی که گفتیم در ساخت سوله با دهانه بزرگ سوله های خرپایی مقرون به صرفه می باشد و سبکی سازه و استحکام آن دو مقوله خیلی مهم در انتخاب و ساخت آن ها به حساب می آید.

سوله با دهانه بزرگ، ارزان سوله, استحکام سوله, ساخت سوله, ساختار سوله خرپایی, سوله تیرورقی, سوله خرپایی, سوله سبک, سوله مقاوم, سوله دهانه ی بزرگ, هزینه های ساخت سوله
بدون نظر

ارسال دیدگاه