انواع سوله ها - قیمت سوله سبک|سوله ubm|سوله صنعتی|سوله استاندارد
15834
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15834,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,columns-3,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

انواع سوله ها

طراحی سوله

انواع سوله ها

انواع سوله ها :

سوله ها برای رفع نیاز های اساسی بشر ساخته و تولید می گردند زمانی که نیاز به سازه هایی مستحکم باشد اولین گزینه ای که در ذهن انسان نقش می بندد سوله یا سازه فلزی سرپوشیده است .

ساخت سوله ها از نظر طراحی با سازه های فلزی دیگر متفاوت است , سوله ها را به روش های مختلفی می توان ساخت :

انواع سوله ها

سوله های تیرورقی :

سوله هایی با ستون های فولادی مرتفع  که از وزن نسبتا زیادی هم برخوردارند این سازه های فلزی امروزه به دلیل وزن سنگینی که دارند کمتر مورد استفاده سازندگان قرار می گیرد ,این وزن سنگین و زیاد سازه باعث افزایش سرسام آور هزینه های تمام شده در این نوع سوله گردیده است .

سوله هایی که از علم و دانش روز بی بهره اند و هم چنان روش های پیشین خود را در ساخت سوله به کار می برند . این نوع سوله ها نمی توانند به خوبی اهداف و انتظارات صنعتی و اقتصادی را مرتفع سازند .

یکی از محدودیت های جدی این نوع سوله ها می تواند ابعاد دهانه آن ها باشد , این نوع سوله ها با دهانه های نسبتا کوچکی ساخته می شوند که پاسخگوی خوبی برای نیاز های کوچک و بزرگ کارفرمایان نیست .

سوله های یو بی ام :

قاب این سازه های فلزی به شکل قوسی می باشد . طراحی سوله های یو بی ام با دیگر انواع سوله ها متفاوت است به دقت زیادی نیاز است تا سازه ای بدون عیب و نقص طراحی و ساخته شود نه تنها در این نوع سوله ها بلکه در تمامی سازه های فلزی این مساله نیاز به دانش و تخصص زیادی احتیاج دارد .

این نوع سوله ها نیز مانند سوله های تیرورقی با محدودیت در ابعاد دهانه شان مواجه هستند که این می تواند ضعفی اساسی در این نوع سازه ها به شمار آید.

سوله های خرپایی :

سبک ترین نوع سوله های موجود در بازار که با قیمت مطلوبی ارائه می گردد سوله های خرپایی است این سوله ها هیچ محدودیتی در ابعاد دهانه های خود ندارند و به این روش می توان سوله هایی با دهانه های بزرگ نیز تولید کرد . این سوله با بهره گیری از علم روز دنیا و تبعیت از تمامی قوانین بین الملل به عنوان یک سوله استاندارد و با کیفیت شناخته می شود .

انواع سوله ها|سوله |سوله سازی|ساخت سوله

بدون نظر

ارسال دیدگاه