تفاوت سوله خرپایی و یو بی ام - قیمت سوله سبک|سوله ubm|سوله صنعتی|سوله استاندارد
15831
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15831,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,columns-3,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

تفاوت سوله خرپایی و یو بی ام

سوله خرپایی

تفاوت سوله خرپایی و یو بی ام

تفاوت سوله خرپایی و یو بی ام

سوله های خرپایی و یو بی ام : سوله سازی با سقف شیب دار می باشد که کاربرد های بسیار زیادی در صنعت دارد.

سوله ی فلزی از فولاد تشکیل می شود و معمولا دارای مقاومت بالایی است.

این نوع سازه با ویژگی های مثبت و گوناگونی که دارد توانسته جایگزین بسیاری از سازه های دیگر شود.

انواع سوله

به طور کلی سوله ها به سه دسته ی یو بی ام، تیرورقی و خرپایی تقسیم می شوند.

در بین این سه نوع سوله سوله های تیرورقی تقریبا به میزان بسیار کمی مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل در مورد این نوع سوله توضیح مختصری خواهیم داد.

سوله های تیرورقی معمولا از ورق های فولاد که به صورت لایه لایه برش می خورند، تشکیل شده است. به دلیل استفاده ی زیاد از فولاد در این نوع سوله معمولا وزن سوله های تیرورقی زیاد است.

سوله های یو بی ام و خرپایی در حال حاضر و در صنعت امروز کاربرد زیادی دارد. این دو نوع سوله از ابعاد گوناگونی با هم متفاوت می باشند. در ادامه ی متن ویژگی های هر سوله را در قالب تفاوت شرح می دهیم.

تفاوت سوله های خرپایی و یو بی ام

سوله های یو بی ام از نظر ساختار تقریبا شبیه به سوله های تیرورقی می باشند به این منظور که این نوع سوله نیز از ورقه های فولاد تشکیل شده است و اجزای سوله های یو بی ام توسط پیچ و مهره به هم متصل می شوند. ساختار سوله های خرپایی متفاوت می باشد.

سوله های خرپایی با استفاده از قوطی های پروفیل تشکیل می شوند. علاوه بر این سوله های خرپایی مزایای بسیای بیشتری در مقایسه با سوله های یو بی ام و یا تیرورقی دارند.

در سوله های خرپایی می توان از جرثقیل های سقفی استفاده نمود

در صورتی که دو سوله ی قبل این ویژگی را ندارند. سوله های خرپایی به صورتی تهیه می شوند که وزن آنها بسیار کم بوده و قیمتی اقتصادی نیز دارند.

در مقایسه با سوله های دیگر سوله های خرپایی مقاومت بالایی دارند.

سوله های یو بی ام نیز دارای مقاومت زیادی هستند اما معمولا وزن و قیمت  بالاتری در مقایسه با سوله های خرپایی دارند.

تفاوت سوله خرپایی و یو بی ام : سوله های یو بی ام (UBM) و خرپایی از انواع سوله های مدرن هستند .

این سازه ها دارای اجزای متفاوتی هستند که باعث ایجاد کاربردهای زیادی برای آن ها در صنایع گوناگون شده است.

در عین حال در ساخت سوله های خرپایی تلاش شده که تمام معایب احتمالی سوله های دیگر برطرف شود و ساخت این سوله هر چه بیشتر به استانداردهای جهانی نزدیک شوند. به همین دلیل ساخت لین نوع سوله از جانب صنعتگران به دیگر انواع سوله ها ترجیج داده می شود.

سوله های یو بی ام (UBM) و خرپایی، در کنار شباهت هایی مانند ساخت سریع و کم هزینه ، که با یکدیگر دارند

دارای تفاوت هایی هستند که ما با هدف آشنا کردن مخاطبانمان این متن را به مقایسه ی این دو نوع سوله اختصاص داده ایم.

سوله یو بی ام

سوله خرپایی

فرق سوله یوبی ام وخرپا

تفاوت سوله خرپایی و یو بی ام (UBM):

  • در ساخت سوله های یو بی ام (UBM) امکان نصب جرثقیل در کناره های این سازه به دلیل وجود قوس بسیار و نیز داشتن ارتفاع کم وجود ندارد .
  • می توان با توجه به عدم محدودیت ارتفاع و قوس متعادل در هر دو طرف سوله های خرپایی جرثقیل های کناری را نصب کرد.
  • امکان نصب جرثقیل های سقفی در سوله های یو بی ام وجود ندارد در عین حال انواع جرثقیل سقفی را می توان در سوله های خرپایی نصب کرد.
  • در ساخت دهانه های سوله ی یو بی ام محدودیت وجود دارد اما دهانه های سوله خرپایی را می توان در ابعاد و ارتفاعات گوناگونی بدون داشتن محدوریت ساخت.
  • قسمت های مختلف سوله های یو بی ام به وسیله ی دستگاه مخصوصی با یکدیگر متصل و مونتاژ می شوند اما در نصی اجزای سوله های خرپایی از جوشکاری و پیچ و مهره استفاده می کنند.
  • موارد کاربرد سوله های یو بی ام محدود بوده و نمی توان برای مواردی مانند بیمارستان ها و واحدهای دارویی از آن ها استفاده کرد. این در حالی است که برای ساخت سوله های خرپایی هیچ محدودیت کاربری وجود ندارد.
  • تفاوت سوله های خرپایی و یو بی ام

بدون نظر

ارسال دیدگاه